Projekt

Szkoła podstawowa w Książenicach - U1401

Nasz zespół architektów z Łodzi wykonał projekt konkursowy - nagrodzony wyróżnieniem - Szkoły Podstawowej w Książenicach gm. Grodzisk Mazowiecki województwo Mazowieckie.

Projektowaną Szkołę zlokalizowano jest w centrum miasta, przy głównej ulicy. Aby graniczyć nie korzystne nasłonecznienie od południa sale lekcyjne zaprojektowano na osi wschód-zachód i wykonano charakterystyczne przełamania ciągów komunikacyjnych. W efekcie uzyskano interesującą plastycznie bryłę obiektu. Sala gimnastyczna, obiekty i urządzenia sportowe znajduję się w wewnętrznej części działki oddzielone od ruchu ulicznego. Architektura ma sprzyjać nauce i rozwojowi własnych umiejętności a także podkreślać charakter budynku. Wejście jest podkreślone i zaprasza uczniów do wewnątrz. Wykorzystane materiały korelują z funkcją obiektu i sprawią że budynek będzie się ładnie prezentował nawet po wielu latach.

Architektura budynku odchodzi od typowego schematu rozwiązań w takich obiektach. Część biurowo-socjalna jest skomponowana architektonicznie z częścią diagnostyczną, stanowiąc całość. Podcień wejściowy i świetlik przy holu wejściowym nadają dynamiki i oryginalności projektowanej architekturze. Oszczędna forma, surowa kolorystyka i materiały podkreślają czysto utylitarny charakter budynku.

Rok realizacji

2018

Szkoła podstawowa w Książenicach - U1401

SZYBKI KONTAKT

tel.

+48 500 742 557

Darmowa wycena prac - Bezpłatne konsultacje.

Formularz kontaktowy

Administratorem Twoich danych jest Concept Line.

Kliknij i dowiedz się więcej o przetwarzaniu Twoich danych osobowych.