Zmiana Sposobu Użytkowania

.01


Kiedy należy zmienić sposób użytkowania?Projekt zmiany sposobu użytkowania należy wykonać, kiedy zmienia się funkcja budynku lub część obiektu zamierzasz użytkować w inny niż dotychczas sposób.


Jeżeli w budynku który dotychczas miał funkcję letniskową lub gospodarczą zamierzasz zamieszkać na stałe lub z części budynku mieszkalnego wyodrębnić lokal użytkowy, lub dotychczasowy budynek gospodarczy wykorzystać na produkcję należy zmienić sposób użytkowania budynku.
Nadzór budowlany ma prawo ukarać wysoką grzywną, jeżeli budynek jest użytkowany niezgodnie z przeznaczeniem.

maksymalnie 30% budynku mieszkalnego może być przeznaczone na cele usługowe.Jeżeli "usługi" w budynku mieszkalnym nie przekraczają 30% powierzchni nie trzeba zmieniać funkcji budynku.

.02


Budynki mieszkalneMasz budynek gospodarczy lub letniskowy? Chcesz go przeznaczyć na mieszkalny?


W takim przypadku należy wykonać projekt zmiany sposobu użytkowania budynku.
Najpierw wykonujemy inwentaryzację budowlaną, następnie sprawdzamy czy obiekt spełnia określone wymagania stawiane budynkom mieszkalnym i ewentualnie projektujemy niezbędne instalacje. Tak aby budynek spełniał wymagania zawarte w Warunkach technicznych jakim muszą odpowiadać budynki i ich usytuowanie.

.03


Budynki usługoweDysponujesz budynkiem mieszkalnym lub gospodarczym a chciałbyś przekształcić jego część na cele działalności gospodarczej?


Należy spożądzić projekt zmiany sposobu użytkowania na sklep, biuro, restaurację salon fryzjerski, salon optyczny, gabinet stomatologiczny lub inny. Przedewszystkim trzeba sprawdzić czy planowane przedsięwzięcie jest zgodne z MPZP lub decyzją o WZ.
Współpracujemy z najlepszymi specjalistami z różnych branż takich jak konstrukcyjna, elektryczna, teletechniczna, sanitarna i technologiczna.

.04


Budynki użyteczności publicznejJeżeli chciałbyś przekształcić cały budynek na żłobek, szkołę, przedszkole, przychodnię, szpital lub biuro.


Prawdopodobnie zmiana sposobu użytkowania wiązać się będzie z przebudową. Projekt przebudowy i zmiany sposobu użytkowania pozwala na ingerencję we wnętrze budynku, nie zmieniając jego zewnętrznych gabarytów.
Dopuszczalne są zmiany położenia ścian, układy pomieszczeń, lokalizacji okien i drzwi oraz wykonanie nowych instalacji.

.05


Nasz ZespółNasz komplementarny zespół projektowy składa się ze specjalistów różnych branż projektowych i prawnika.

arch.
Michał Rogalski

Architekt, specjalista od rozwiązań technicznych

instalacje elektryczne
mgr inż. Michał Simiński
instalacje sanitarne
mgr inż. Marcin Wielgosz
konstrukcja
mgr inż. Jadwiga Wójcik

Zadzwoń 500742557

Darmowa wycena prac - Bezpłatne konsultacje